Nejčastější dotazy a odpovědi k vymáhání dluhů


Zaslat poptávku

 

Nejčastější dotazy a odpovědi. Vymáhání dluhů, odkup pohledávek, postoupení pohledávky aj.

 

 

 

Od jaké částky vymáháte a odkupujete pohledávky?

 

Vymáháme dluhy od 10.000,- Kč výše, stejně tak vymáháme miliony.

 

Odkud jste, kam za Vámi musím přijet, kde všude působíte?

 

Působíme na celém území České a Slovenské Republiky. V praxi se většinou s klienty domluvíme tak, že za námi nemusí jezdit, ale přijedeme my. Ať už bydlíte kdekoliv, do pár dnů od Vašeho zavolání přijedeme na domluvenou schůzku v místě Vašeho bydliště. Pokud byste přeci jen raději navštívili naši kancelář, rádi Vás přivítáme v Plzni, Plovární 1. Sejít se také můžeme v Brně a v Praze.

 

Kolik stojí Vaše služby, kdy budu muset platit?

 

Nemáme fixní sazby, naši odměnu domluvíme v % z vymožené částky. Toto procento bývá obvykle v rozmezí 5 - 30%. Předem neplatíte nic, naši odměnu si vezmeme až z peněz, které vymůžeme, nebo za které Vaši pohledávku prodáme. Žádné jiné platby po Vás nebudeme požadovat. Odměnu, na které se ve smlouvě domluvíme budeme navíc k pohledávce požadovat po dlužníkovi. Takže v nejlepším případě nám neplatíte vůbec nic.

 

Jak dlouho vymáhání dluhů trvá?

 

To záleží na detailech každé pohledávky. Naši pracovníci začnou na pohledávce pracovat okamžitě a již do 10 až 14 dnů Vám mohou podat zprávu, zda a kdy můžete očekávat svoje peníze.

 

Jakou máte při vymáhání dluhů úspěšnost?

 

Zaměřujeme se především na dlužníky, kteří evidentně mají z čeho platit, ale různými sliby, převody na příbuzenstvo, prodeji podniků, výmluvami apod., vytvářejí dojem, že nic nevlastní. U těchto typů máme až 80% úspěšnost. U dlužníků, o kterých zaručeně víte, že nic nevlastní, můžeme alespoň zajistit prodej pohledávky.

 

Co když nic nevymůžete?

 

V případě že bychom z jakéhokoli důvodu od dlužníka nic nevymohli a ani jsme od Vás pohledávku neodkoupili, máme nárok na uhrazení administrativního poplatku ve výši 1000,- Kč bez DPH. Jde o zlomek skutečných nákladů za procesy ve vymáhání a cestovné na osobní urgence u dlužníka. Poplatek může být také odpuštěn.

 

Jak vymáháte dluhy, nemůžu z toho mít problémy?

 

Naše společnost má oprávnění k vymáhání a odkupu pohledávek. Pohledávky vymáháme mimosoudně, s dlužníky jednáme osobně a důrazně, ale vždy striktně v rámci platných předpisů České republiky! Vše probíhá tak, abychom neporušovali zákon - k čemuž se Vám zavazujeme ve smlouvách. Naše úspěšnost vymáhání je přesto velmi vysoká. Sami se přesvědčíte.

 

Co když mám pohledávku u soudu a ještě o ní není rozhodnuto?

 

I takovouto pohledávku od Vás můžeme přebrat a v případném sporu s dlužníkem Vám zprostředkovat zastupování naší smluvní advokátní kanceláří, případně vyjednáme smírčí postup a úhradu pohledávky ve Váš prospěch.

 

Co když je dlužník v konkursu, likvidaci nebo na pohledávku nemám doklad, popřípadě nevím kde dlužník je?

 

Pohledávky v konkurzu bohužel mimosoudně řešit nelze. S pohledávkami v likvidaci a nebo za předpokladu, že Vaše dokumentace k pohledávce není úplná, Vám dokážeme nabídnout řešení po posouzení a projednání celé věci. K těmto případům doporučujeme osobní schůzku.

 

Co potřebuji a jak mám postupovat, když mám zájem o exekuci na majetek dlužníka?

Naše společnost zprostředkovává také exekuce. K tomu, aby mohl proběhnout výkon exekuce na majetek Vašeho dlužníka je v první řadě za potřebí tzv. exekuční titul - což je podklad k pohledávce - soudní rozhodnutí, platební rozkaz, exekuční nebo notářský zápis s přímou vykonavatelností. Pokud některý z uvedených dokladů vlastníte, předáte nám jeho ověřenou kopii, podepíšete příslušné smlouvy a pak již jen, opět bez jakýchkoli poplatků předem, čekáte na Vaše peníze. Pokud žádný takový podklad k pohledávce nemáte, můžeme se ho pro Vás, po osobní konzultaci, pokusit získat. Kontaktujte nás.